fbpx

Pozycjonowanie strony internetowej firmy z Suwałk w wyszukiwarce Google. 1 pozycja w 7 miesięcy.

18 lipca, 2022

Pozycjonowanie strony internetowej jednej z lokalnych firm z Suwałk rozpoczęliśmy w styczniu 2022 roku. W lipcu strona internetowa znalazła się na 1 miejscu wyszukiwarki Google. Co zrobiliśmy, aby osiągnąć sukces po 7 miesiącach? O tym w niniejszym artykule.

W styczniu 2022 roku rozpoczęliśmy współpracę z jednym ze znanych przedsiębiorców z Suwałk. Generalnie współpraca polegała na budowaniu wizerunku marki oraz zwiększeniu widoczności firmy w Internecie. Głównie skupiliśmy się na pozycjonowaniu strony w wyszukiwarce Google oraz rozhulaniu fanpejdża na Facebooku.

Pozycjonowanie strony internetowej nie było proste.

Już na początku pojawił się problem ze stroną internetową przedsiębiorcy. Na stronie znajdowało się dużo niepotrzebnych treści. Witryna posiadała źle skonstruowany logiczny układ podkatalogów i co ważne – nie posiadała zaplecza (bloga) do zamieszczania artykułów branżowych. Ten element jest – według nas –niezbędny do pozycjonowania strony w wyszukiwarce. Ogólnie na stronie panował chaos informacyjny i nie była funkcjonalna.

Konsultacje nt funkcjonalności strony internetowej

Konsultacje nt funkcjonalności strony internetowej nie wchodziły w grę. Z naszej perspektywy łatwiej było zbudować nową niż naprawiać starą. Problem polegał na tym, że obecna strona dopiero co powstała i nikomu nie przychodziło do głowy, aby znikła.

Postanowiliśmy nie pytać klienta o to, czy zdecyduje się wydać kolejne pieniądze na zbudowanie nowej witryny. Zbudowaliśmy ją „po cichu” i zaprezentowaliśmy dopiero wtedy, gdy:

  • sprawdziliśmy jaka jest konkurencja; jak się komunikuje z otoczeniem; jak reklamuje swoje produkty i usługi; jak prowadzi media społecznościowe,
  • wyselekcjonowaliśmy frazy kluczowe do pozycjonowania oraz styl komunikacji
  • ogarnęliśmy mini-strategię komunikacji (grafiki, hasła i treści).

Stronę potraktowaliśmy jako inwestycję i „pole treningowe” na lokalnych rynku w Suwałkach.

pozycjonowanie strony internetowej
Pozycjonowanie strony internetowej to nie sprint. To maraton.
Żarłoczny marketing jest git.

Kobaltowy Agencja PR z Suwałk znana jest z prowadzenia „żarłocznego marketingu” i nie wyobrażaliśmy sobie nikogo innego, kto by ogarnął to tak, jak chcieliśmy. Agencja Kobaltowy przygotowała mini-strategię komunikacji, która dotyczyła zarówno obsługi fanpejdża na Facebooku oraz artykułów branżowych – kluczowych przy pozycjonowaniu witryny w wyszukiwarce.

Ogień marketingowy z wielu stron.

Artykuły branżowe i prowadzenie fanpejdża na Facebooku to tylko jedne z wielu czynności, które wspierały nasze pozycjonowanie.

Do innych działań wykorzystywaliśmy również:

  • Kampanie sponsorowane na FB, które informowały o atrakcyjnych ofertach i kierowały na stronę internetową firmy;
  • Wizytówkę Google Moja Firma
  • Zewnętrzne linki ze stron i portali internetowych np. www.rynek.pro, które zasilały stronę internetową.
Pozycjonowanie strony internetowej to nie sprint. To maraton.

Na 1 miejsce w wyszukiwarce Google udało nam się „wskoczyć” ze stroną po 7 miesiącach. Zrobiliśmy to „naturalnym ruchem”, aktywną obecnością w mediach oraz ciekawą formą, która angażowała odbiorcę. Nie korzystaliśmy również z farm do pozycjonowania i nie kupowaliśmy sztucznych opinii, aby przyspieszyć pozycjonowanie. Wszyscy byliśmy cierpliwi.

Umiejętne i bezpieczne pozycjonowanie strony internetowej przynosi wymierne efekty, ale wymaga czasu. Zanim wyprzedzisz konkurencję i uzyskasz wysoką pozycję w wyszukiwarce, może minąć nawet 12 miesięcy. Z przedsiębiorcą z Suwałk udało nam się skrócić ten czas o 5 miesięcy. Teraz jednak zaczyna się jeszcze trudniejsza robota, bo musimy to utrzymać pierwszą pozycję jak najdłużej.

Jeśli zamierzasz zlecić pozycjonowanie strony internetowej, w pierwszej kolejności policz swoje pieniądze i odpowiedz na pytanie: czy będziesz miał ich wystarczająco dużo, aby prowadzić działania marketingowe (w określonym czasie) i osiągnąć założony cel.

Nawet najlepszy pomysł biznesowy, bez dostatecznych środków finansowych, nie ma szans na realizację. A jeśli sądzisz, że wypozycjonujesz swoją stronę w 3 miesiące i wydasz na to tylko 1000zł to się cholernie mylisz.

Ostatnio na blogu

Jak przeprowadzić kampanię wyborczą na Facebooku? Poradnik dla szefa sztabu wyborczego.
Wielu z kandydatów w nadchodzących wyborach zastanawia się jak przeprowadzić kampanię wyborczą na Facebooku? Skoro ten kanał komunikacji wydaje się ...
Czytaj dalej
Strona internetowa Fundacji Zwierzęta Niczyje
Strona internetowa Fundacji Zwierzęta Niczyje w Suwałkach to w praktyce "pierwszy kontakt" z internautami, którym los pokrzywdzonych zwierząt nie jest ...
Czytaj dalej
Strona internetowa dla dystrybutora balii ogrodowych
Strona internetowa dla dystrybutora balii ogrodowych to kolejny zrealizowany projekt, który wykonaliśmy na zlecenie jednego z polskich przedsiębiorców. Strona internetowa ...
Czytaj dalej
pencilearthbullhornchevron-upmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram