fbpx

Oxygen - Dlaczego jest taki dobry do budowy stron

25 marca, 2021
40% stron internetowych na świecie funkcjonuje na darmowym środowisku WordPress - od hobbystycznych blogów po największe portale informacyjne. Kreator stron OXYGEN jest obecnie najszybszym programem do tworzenia stron internetowych na świecie.

Oxygen to intuicyjny edytor do tworzenia stron internetowych, który ułatwia zamieszczanie lub aktualizowanie treści (m.in. tekstów, zdjęć). Oxygen nie wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy programistycznej do pisania kodu i jej obsługi oraz w celu zapewnienia efektywnego i szybkiego działania strony. Wszystkie kreatory wizualne: Oxygen, Divi, Elementor czy Beaver dają możliwość budowania stron w WordPressie, ale niuanse związane z tym, jak to robią, są kluczowe.

Dożywotnia licencja i pomoc techniczna.

Tylko Oxygen oferuje dożywotnią pomoc techniczną oraz aktualizację. Elementor i Beaver pobiera roczne opłaty za przedłużenie, a Divi oferuje dożywotnią licencję, ale w znacznie wyższej opłacie niż w abonamencie rocznym. Wobec tego Oxygen gwarantuje klientom oszczędności w utrzymaniu strony internetowej, bez konieczności uiszczania cyklicznych opłat.

oxygen

Wszystkie kreatory stron mają animacje przewijania, ale Oxygen posiada znacznie więcej konfiguracji tych animacji niż pozostali. To wpływa na atrakcyjność i estetyczny wygląd stron, a także na możliwości szablonów. Dodatkowo Oxygen jest bezkonkurencyjny w odniesieniu do maksymalnej liczby kolorów w gradiencie, filtrach i transformacjach css.

W Oxygenie można kontrolować wszystkie elementy mediów i wyświetleń, aby strona wyświetlała się optymalnie na każdym urządzeniu mobilnym. Inne kreatory mają ograniczenia, w szczególności Elementor jest niezdolny do anulowania obrazów tła, wyświetlanych na urządzeniach mobilnych bez niestandardowego css. Kolejnym jego atutem jest to, że pozwala dokładnie kontrolować zapytania o media, którym kolumny układają się pionowo. Inne kreatory automatycznie układają kolumny pionowo w widoku na tabletach/telefonach, co utrudnia tworzenie szablonów takich, jakich potrzebują projektanci stron. Należy pamiętać, że obecnie 80% użytkowników Internetu wyszukuje potrzebne informacje przez smartfony. Zbudowane strony na responsywne i mobilne (wyświetlają się na wszystkich urządzeniach mobilnych i dostosowują swój wygląd do każdej rozdzielczości ekranu).

Niestandardowe funkcje.

Przewagę konkurencyjną można również zauważyć w nagłówkach i stopkach, a dokładnie w dedykowanym elemencie konstrukcji nagłówka, sekcjach i wierszach. Oxygen zawiera niestandardowe funkcje, takie jak „lepka zawartość”, różne kolory trybów. Tlen pozwala zaprojektować całkowicie niestandardowy nagłówek (Sticky Header), czego nie można zrobić w pozostałych kreatorach.

CSS Flexbox pozwala znacznie bardziej intuicyjnie tworzyć układy poziome i pionowe na stronach internetowych. Co prawda Elementor pozwala wyświetlać elementy w wierszu, co jest przydatne przy ustawianiu dwóch przycisków obok siebie (lub podobnych), ale CSS Flexbox Oxygena jest o wiele lepszy.

Oxygen
Najbardziej wydajny system do tworzenia stron internetowych.

Oxygen jest obecnie najbardziej wydajnym systemem do tworzenia stron internetowych, które wykazano w licznych testach szybkości ładowania stron. Wszystkie testy przeprowadzone na hostingu Cloudways bez włączonego buforowania po stronie serwera, bez dodatkowych wtyczek, domyślnego motywu Twenty Twenty-One i równoważnych projektów. Szybkość ładowania strony jest bardzo ważna, ponieważ od 1 stycznia 2021 roku Google pozycjonuje strony w wyszukiwarce pod kątem szybkości ich działania.

Funkcjonalności Oxygena stawiają go na pierwszym miejscu wśród innych kreatorów do tworzenia sklepów internetowych, co jest niezwykle ważne przy odpowiedniego narzędzia do prowadzenia sklepów internetowych.

Kolejnym jego walorem jest szczegółowa kontrola dostępu klienta, używanie bloków zaprojektowanych przez konstruktora w Gutenbergu (bez edycji) oraz wizualizacja tworzenia edytowalnych bloków Gutenberga. Klienci mogą edytować zawartość strony (na etapie prac projektowych), mogą w każdej chwili dokonywać zmian, aktualizacji i nanosić poprawki w projektach. Takich walorów nie posiada konkurencja.

Oxygen jest pełnoprawnym programem do projektowania całej witryny: od nagłówka do stopki i wszystkiego pomiędzy.

Jego stosowanie ma wiele zalet w porównaniu z konkurencyjnymi kreatorami. Przede wszystkim użytkownicy cieszą się szybszym ładowaniem witryn z czystszymi znacznikami, mniejszą liczbą nadużyć i znacznie większą mocą kontrolowania projektu i układu swoich witryn.

Oxygen osiąga przewagę konkurencyjną dzięki temu, że jest zbudowany na zasadzie ładowania tylko tego, co jest potrzebne i kiedy jest to potrzebne. Inne programy do tworzenia stron ładują setki (lub tysiące) kilobajtów na puste strony. Ładuje tylko około 90 kilobajtów na pustej stronie. Dodatkowo ogromnym jego walorem jest to, że generuje również bardzo czysty kod HTML. Podczas, gdy inni konstruktorzy generują dużą liczbę zagnieżdżonych elementów div dla prostej zawartości. Nie obciąża urządzeń mobilnych niepotrzebnymi plikami i nie generuje niepotrzebnych elementów div.

Ostatnio na blogu

Strona internetowa dla firmy - Agent nieruchomości Suwałki
Strona internetowa dla firmy powinna być traktowana jak handlowiec, który nigdy nie zasypia. Agent nieruchomości, ekspert finansowy czy coach doskonale ...
Czytaj dalej
Strony internetowe dla producentów
Lubimy budować strony internetowe dla firm, które posiadają kilka wersji językowych. Na zlecenie firmy Igloszron – producenta urządzeń chłodniczych, który ...
Czytaj dalej
Strona internetowa dla firmy budowlanej
Strona internetowa dla firmy budowlanej to jeden z podstawowych elementów budowania wizerunku i nawiązywania relacji z klientami w Internecie. Jedną ...
Czytaj dalej
pencilearthbullhornchevron-upmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram