fbpx

Zarządzanie stroną internetową i jej administrowanie to dodatkowe koszty, czyli jak zmienić myślenie i nie rozgotować ziemniaków.

2 maja, 2021
Administrowanie i zarządzanie stroną internetową gwarantuje stabilną przyszłość w firmie. Nie tylko w świecie realnym. Również w wirtualnym. Każdy, kto prowadzi biznes nie powinien wychodzić z założenia, że zakładanie i utrzymywanie stron internetowych to dodatkowe koszty. Strona internetowa jest jednym z głównych elementów skutecznego prowadzenia firmy. Najwyższy czas zmienić myślenie i nie uznawać jej za koszt, lecz za inwestycję.
Komunikacja osobowa NIE. Komunikacja między osobami TAK.

Administrowanie i zarządzanie stroną internetową to usługi, które świadczy mnóstwo firm na rynku. Jest ich tak wiele, jak sklepów Biedronka i zakładów fryzjerskich w Suwałkach. Jak wybrać solidną agencję, która obejmie dobrą opieką twoją stronę internetową? Liczy się planowanie i komunikacja. Przy odpowiednim planowaniu działań, współpraca z firmami przebiega bez problemów. Ważne, aby ustalać przejrzyste zasady komunikacji między osobami, które mają obowiązek przekazywać i zamieszczać materiały na stronach i sklepach internetowych.

zarzadzanie strona internetowa
Przedsiębiorco! Zarządzanie stroną internetową możesz robić samemu. Jeśli masz czas.

Administrowanie i zarządzanie stroną internetową jest bardzo ważne, bo gwarantuje bezpieczeństwo. Co prawda jest czasochłonne, wymaga systematyczności, doświadczenia i umiejętności, ale z odrobiną wiedzy technicznej każdy przedsiębiorca może robić to samemu. Oczywiście pod warunkiem, że ma mnóstwo wolnego czasu.

Co powinna zapewnić firma, gdy zlecisz jej administrowanie i zarządzanie stroną internetową?

Stabilne i bezbłędne funkcjonowanie; aktualizowanie treści i komunikatów, tworzenie kopii zapasowych, poprawki SEO, publikowanie artykułów na blogu. Słowem strona powinna cały czas wyświetlać się poprawnie, a gdy coś przestanie działać – musi zostać błyskawicznie naprawione. Kluczowa jest również ważność certyfikatu SSL i domeny internetowej.

administrowanie strona internetowa
Przestrzegaj terminów, aby nie rozgotować ziemniaków.

Gdy okres ważności domeny internetowej lub certyfikatu SSL dobiega końca, powinieneś zadbać o to, aby ich ważność została przedłużona. Jeśli tego nie dopilnujesz, to stracisz certyfikat i domenę. Utrata certyfikatu SSL – tak, jak rozgotowane ziemniaki – nie boli mocno. Z rozgotowanych ziemniaków zawsze możesz zrobić pure, a certyfikat odnowisz bez problemu. Jego przywrócenie trwa tyle, co zrobienie kanapki z dojrzewającą wędzoną Szynką Mistrza Jacka, którą tworzy Bastion Smaku. Wykupisz nowy SSL i przy domenie szybko pojawi się bezpieczna zielona kłódka.

Przestrzegaj terminów, aby nie spalić stodoły.

Utrata domeny może być bolesna i katastrofalna – jak spalenie stodoły. Niedopilnowanie terminu przedłużenia domeny to utrata wizerunku, widoczności firmy w internecie, nie wspominając o stratach finansowych. Ilość zainwestowanych pieniędzy w stronę, która – z powodu wygaśnięcia domeny – przepadła oraz ilość pieniędzy, które trzeba będzie ponownie zainwestować w jej odbudowę jest gorsza niż pożar stodoły. Administrowanie i zarządzanie stroną internetową to również ochrona. Jeśli miałeś atrakcyjną domenę i ktoś kupi ją przed Tobą, wszystko, co do tej pory włożyłeś w rozwój strony przepadnie.

certyfikat ssl
Ludzie dzielą się na tych, którzy robią backupy i na tych, którzy zaczną je robić.

Zarządzanie i administrowanie to również tworzenie kopii zapasowych strony www, aby mieć święty spokój na wypadek awarii i zdarzeń losowych takich jak np. pożar serwerowni OVH. Mnóstwo firm, które wówczas nie wykonywały systematycznie kopii zapasowych, nauczyły się je robić. Wiele biznesów w sieci wyparowało na kilka lub kilkanaście dni. Gdyby właściciele firm powierzyli administrowanie lub zarządzanie stroną internetową osobom, które przewidują tego typu zdarzenia i tworzą codziennie kopie zapasowe stron ich klientów, mogliby spać spokojnie. Na bank klienci OVH od tamtego czasu tworzą kopie zapasowe i zapewne wielu z nich zleciło firmom zewnętrznym zarządzanie ich witrynami. Kopia zapasowa strony (którą warto mieć na komputerze) uratowała wielu firmom "cyfrowy żywot".

Lepiej przewidywać i zapobiegać, niż biegać i szukać ratunku.

Na zarządzanie i administrowanie stroną internetową składa się wiele czynników. Te, które opisaliśmy powyżej to tylko kilka szprych w przednim kole radzieckiego Urala. Dbaj o szprychy i unikaj scentrowania kół. Jeśli nie masz czasu na administrowanie i zarządzanie  stroną internetową, możesz zatrudnić kogoś takiego jak ZANAMER – Kombinat Interaktywny. My potrafimy pichcić i nie rozgotowujemy ziemniaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na blogu

Czego nie powinna zawierać strona internetowa? 3 kwestie.
Czego nie powinna zawierać strona internetowa? Niezrozumiałego przekazu, odpychającej formy i męczących treści. To, co znajduje się na niej; to, ...
Czytaj dalej
Tworzenie strony internetowej. Zrobić ją samemu czy zlecić jej wykonanie specjaliście?
Tworzenie strony internetowej powinno być jednym z podstawowych czynności przy zakładaniu (lub prowadzeniu) biznesu. Strona internetowa to wizytówka każdej firmy. ...
Czytaj dalej
Strona firmowa na Facebooku zamiast strony internetowej? Nigdy w życiu!
Jeśli uważasz, że strona firmowa na Facebooku to najlepsze, co może być dla twojego biznesu to jesteś w błędzie. Prowadzisz ...
Czytaj dalej
pencilearthbullhornchevron-upmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram