fbpx

Zarządzanie stroną internetową i jej administrowanie to dodatkowe koszty, czyli jak zmienić myślenie i nie rozgotować ziemniaków.

2 maja, 2021
Administrowanie i zarządzanie stroną internetową gwarantuje stabilną przyszłość w firmie. Nie tylko w świecie realnym. Również w wirtualnym. Każdy, kto prowadzi biznes nie powinien wychodzić z założenia, że zakładanie i utrzymywanie stron internetowych to dodatkowe koszty. Strona internetowa jest jednym z głównych elementów skutecznego prowadzenia firmy. Najwyższy czas zmienić myślenie i nie uznawać jej za koszt, lecz za inwestycję.
Komunikacja osobowa NIE. Komunikacja między osobami TAK.

Administrowanie i zarządzanie stroną internetową to usługi, które świadczy mnóstwo firm na rynku. Jest ich tak wiele, jak sklepów Biedronka i zakładów fryzjerskich w Suwałkach. Jak wybrać solidną agencję, która obejmie dobrą opieką twoją stronę internetową? Liczy się planowanie i komunikacja. Przy odpowiednim planowaniu działań, współpraca z firmami przebiega bez problemów. Ważne, aby ustalać przejrzyste zasady komunikacji między osobami, które mają obowiązek przekazywać i zamieszczać materiały na stronach i sklepach internetowych.

zarzadzanie strona internetowa
Przedsiębiorco! Zarządzanie stroną internetową możesz robić samemu. Jeśli masz czas.

Administrowanie i zarządzanie stroną internetową jest bardzo ważne, bo gwarantuje bezpieczeństwo. Co prawda jest czasochłonne, wymaga systematyczności, doświadczenia i umiejętności, ale z odrobiną wiedzy technicznej każdy przedsiębiorca może robić to samemu. Oczywiście pod warunkiem, że ma mnóstwo wolnego czasu.

Co powinna zapewnić firma, gdy zlecisz jej administrowanie i zarządzanie stroną internetową?

Stabilne i bezbłędne funkcjonowanie; aktualizowanie treści i komunikatów, tworzenie kopii zapasowych, poprawki SEO, publikowanie artykułów na blogu. Słowem strona powinna cały czas wyświetlać się poprawnie, a gdy coś przestanie działać – musi zostać błyskawicznie naprawione. Kluczowa jest również ważność certyfikatu SSL i domeny internetowej.

administrowanie strona internetowa
Przestrzegaj terminów, aby nie rozgotować ziemniaków.

Gdy okres ważności domeny internetowej lub certyfikatu SSL dobiega końca, powinieneś zadbać o to, aby ich ważność została przedłużona. Jeśli tego nie dopilnujesz, to stracisz certyfikat i domenę. Utrata certyfikatu SSL – tak, jak rozgotowane ziemniaki – nie boli mocno. Z rozgotowanych ziemniaków zawsze możesz zrobić pure, a certyfikat odnowisz bez problemu. Jego przywrócenie trwa tyle, co zrobienie kanapki z dojrzewającą wędzoną Szynką Mistrza Jacka, którą tworzy Bastion Smaku. Wykupisz nowy SSL i przy domenie szybko pojawi się bezpieczna zielona kłódka.

Przestrzegaj terminów, aby nie spalić stodoły.

Utrata domeny może być bolesna i katastrofalna – jak spalenie stodoły. Niedopilnowanie terminu przedłużenia domeny to utrata wizerunku, widoczności firmy w internecie, nie wspominając o stratach finansowych. Ilość zainwestowanych pieniędzy w stronę, która – z powodu wygaśnięcia domeny – przepadła oraz ilość pieniędzy, które trzeba będzie ponownie zainwestować w jej odbudowę jest gorsza niż pożar stodoły. Administrowanie i zarządzanie stroną internetową to również ochrona. Jeśli miałeś atrakcyjną domenę i ktoś kupi ją przed Tobą, wszystko, co do tej pory włożyłeś w rozwój strony przepadnie.

certyfikat ssl
Ludzie dzielą się na tych, którzy robią backupy i na tych, którzy zaczną je robić.

Zarządzanie i administrowanie to również tworzenie kopii zapasowych strony www, aby mieć święty spokój na wypadek awarii i zdarzeń losowych takich jak np. pożar serwerowni OVH. Mnóstwo firm, które wówczas nie wykonywały systematycznie kopii zapasowych, nauczyły się je robić. Wiele biznesów w sieci wyparowało na kilka lub kilkanaście dni. Gdyby właściciele firm powierzyli administrowanie lub zarządzanie stroną internetową osobom, które przewidują tego typu zdarzenia i tworzą codziennie kopie zapasowe stron ich klientów, mogliby spać spokojnie. Na bank klienci OVH od tamtego czasu tworzą kopie zapasowe i zapewne wielu z nich zleciło firmom zewnętrznym zarządzanie ich witrynami. Kopia zapasowa strony (którą warto mieć na komputerze) uratowała wielu firmom "cyfrowy żywot".

Lepiej przewidywać i zapobiegać, niż biegać i szukać ratunku.

Na zarządzanie i administrowanie stroną internetową składa się wiele czynników. Te, które opisaliśmy powyżej to tylko kilka szprych w przednim kole radzieckiego Urala. Dbaj o szprychy i unikaj scentrowania kół. Jeśli nie masz czasu na administrowanie i zarządzanie  stroną internetową, możesz zatrudnić kogoś takiego jak ZANAMER – Kombinat Interaktywny. My potrafimy pichcić i nie rozgotowujemy ziemniaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnio na blogu

Strona internetowa dla firmy - Agent nieruchomości Suwałki
Strona internetowa dla firmy powinna być traktowana jak handlowiec, który nigdy nie zasypia. Agent nieruchomości, ekspert finansowy czy coach doskonale ...
Czytaj dalej
Strony internetowe dla producentów
Lubimy budować strony internetowe dla firm, które posiadają kilka wersji językowych. Na zlecenie firmy Igloszron – producenta urządzeń chłodniczych, który ...
Czytaj dalej
Strona internetowa dla firmy budowlanej
Strona internetowa dla firmy budowlanej to jeden z podstawowych elementów budowania wizerunku i nawiązywania relacji z klientami w Internecie. Jedną ...
Czytaj dalej
pencilearthbullhornchevron-upmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram